Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 8 czerwca 2014 r.

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i Komunii świętej wielkanocnej. Jest to także Misyjny Dzień Chorych. Za tydzień w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust w parafii na Terlikówce.

2. Jutro będziemy obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte z homilią w górnym kościele będą według porządku dnia powszedniego. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. Przypominamy, że we wtorki od godz. 18.15-19.15 w kancelarii parafialnej nieodpłatnie pełni swój cotygodniowy dyżur radca prawny.

4. W odpowiedzi na apel ks. Biskupa Ordynariusza, dziś przed kościołem będą zbierane datki do puszek na ofiary powodzi na Bałkanach.

5. Prosimy także, jeśli jest taka wola o wypełnienie kart potrzebnych do zrealizowania projektu obywatelskiego związanego z wykonaniem boisk sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 na ul. Bandrowskiego. Mówiliśmy o tym tydzień temu. Mogą to uczynić tylko ci, którzy mają stałe zameldowanie w mieście w Tarnowie i nie głosowali dotąd na inne projekty. Do wypełnienia kart będzie potrzebny PESEL.

6. Przed kościołem możemy także nabyć książki ze spotkań z Biblią, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat w naszym kościele. Część I – 20 zł, część II – 24 zł.

7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Wiktor Czochara. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…