Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa – piątek 27 czerwca

 

„Kapłaństwo to miłość Serca Jezusowego” (Św. Jan Maria Vianney)

Drodzy Diecezjanie!

Przeżywając Oktawę uroczystości Bożego Ciała uświadamiamy sobie nierozerwalny związek jaki istnieje pomiędzy Eucharystią, a kapłaństwem służebnym w Kościele. To kapłaństwo jest i musi zawsze być wierną służbą wobec Jezusa Eucharystycznego. Nie ma bowiem Ofiary Eucharystycznej bez posługi kapłana, ale równocześnie nie ma prawdziwego kapłaństwa bez całkowitego oddania kapłańskiego serca jedynej Miłości, którą jest sam Jezus.

Dlatego od prawie 20 lat z inicjatywy św. Jana Pawła II obchodzimy w Kościele Powszechnym Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa, który w większości diecezji – w Polsce i na świecie – związany jest z uroczystością Najświętszego Serca Jezusowego. Pragniemy zatem w tym roku w tę piękną uroczystość modlić się jako wspólnota diecezjalna za wszystkich kapłanów pracujących i pochodzących z naszej diecezji o ich uświęcenie. W sposób szczególny polecamy Sercu Jezusowemu 31 nowo wyświęconych prezbiterów, którzy już niedługo rozpoczną swoją kapłańską posługę w pierwszej w ich życiu parafii. Pamiętamy zawsze o wszystkich kapłanach pracujących na misjach i w wielu krajach w Europie i na innych kontynentach wśród naszej Polonii. Otaczamy serdeczną modlitwą wszystkich naszych duszpasterzy, także tych którzy przeszli już na kapłańską emeryturę doświadczając nierzadko krzyża cierpienia. Wyjątkowym darem modlitwy obejmujemy tych naszych Braci, którzy przeżywają trudności duchowe lub zagubili się na drodze realizacji swojego kapłańskiego powołania.W tym roku uroczystość Serca Jezusowego jest równocześnie ostatnim dniem nauki w szkole. Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom, w tym także kapłanom, za podjęty trud wychowawczy. Naszym dzieciom i młodzieży chcemy życzyć, aby rozpoczynające się wakacje przyniosły im nie tylko wiele radości z udanego wypoczynku, ale także pomogły jeszcze bardziej umocnić więź z Panem Bogiem i ich bliskimi w wolnym od nauki czasie.

Na owocną modlitwę za wszystkich kapłanów w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego oraz na całe wakacje z serca Wam błogosławię: w imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 20 czerwca 2014 r