Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2014 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie w czerwcu o godz. 18.00.

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 18.30 będzie odprawiona w intencji uczestników tegorocznej edycji Twórczego Klubu Seniora i ich rodzin.

3. We środę na Mszę wieczorną na 18.30 zapraszamy rodziny ministrantów i lektorów oraz grupy i stowarzyszenia w parafii. Zaproszenie kierujemy także do dzieci komunijnych wraz z rodzicami i młodzieży gimnazjalnej, także tych którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania. Msza święta zostanie odprawiona w ich intencji. Po Mszy św. będzie spotkanie przy domu katechetycznym i wspólne grillowanie, na które zapraszamy parafian. W tym dniu została także zamówiona Msza św. za ks. Proboszcza z okazji 20 rocznicy święceń kapłańskich.

4. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30. Na Placu Katedralnym o godz. 9.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, a następnie procesja eucharystyczna ulicami miasta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci z klas drugich w strojach komunijnych, służbę liturgiczną oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną. Zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pojednania przed Bożym Ciałem, w czasie Mszy świętych i nabożeństw. O 20.30 będzie koncert ewangelizacyjny na Placu Katedralnym.

5. Dyrekcja Zespołu szkół Ogólnokształcących nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi dziękuje wszystkim, którzy poparli projekt obywatelski na utworzenie kompleksu boisk sportowych przy szkole.

6. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ogłasza nabór na studia w roku akademicki 2014/15. Wydział oferuje specjalności: katechetyczno-pastoralna; socjalno-charytatywna. Szczegółowe informacje znajdują się na wydziałowej stronie internetowej.

7. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę 2 lipca br. Zapisy w parafii Księży Filipinów. Szczegóły są na afiszu.

8. W zakrystii możemy nabyć książki ze spotkań z Biblią, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat w naszym kościele według metody lectio divina.

9. W naszym kościele znajduje się mała wystawa fotografii, która obrazuje życie codzienne rodzin zastępczych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej przeprowadza kampanię w celu zainteresowania tym tematem. W obliczu rosnącej liczby dzieci opuszczonych i zaniedbanych poszukiwane są nowe rodziny zastępcze.