XII Niedziela Zwykła – 22 czerwca 2014 r.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane jest codziennie o godz. 18.00.

2. Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów VII Gimnazjum i XX Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie będzie we czwartek o godz. 9.00, zaś dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w piątek o godz. 8.00.

3. W tygodniu w liturgii Kościoła:
– we wtorek przypada Uroczystość św. Jana Chrzciciela,
– we czwartek po Mszy świętej wieczornej na zakończenie dawnej Oktawy Uroczystości Bożego Ciała będzie błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi,
– w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która będzie przeżywana jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– w sobotę będzie Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

4. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiara na tacę – tzw. „Świętopietrze” przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Za tydzień w niedzielę zapraszamy dzieci już na ostatnią Mszę św. dla nich z kazaniem na godz. 9.00. Powrócimy do niej po wakacjach.

6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i czasopism religijnych.

7. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na urlopy życzymy dobrej pogody i udanych wakacji.