XVI Niedziela Zwykła – 20 lipca 2014 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. W tym tygodniu:
– we wtorek wspomnienie św. Marii Magdaleny
– we środę przypada święto św. Brygidy, patronki Europy;
– we środę św. Kingi, drugorzędnej patronki naszej diecezji. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana, o godz. 17.45;
– we czwartek wspomnienie św. Kingi, drugorzędnej patronki diecezji.
– w piątek wypada święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców.
– w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.
– w sobotę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;

4. Z uwagi na przypadające w tygodniu wspomnienie św. Krzysztofa patrona podróżujących, w niedzielę 27 lipca br. po Mszach świętych przed południem na parkingu przy ul. Urszulańskiej będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych.

5. W kancelarii parafii Katedralnej w Tarnowie prowadzone są zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

6. Przy wyjściu z kościoła od strony zakrystii można nabyć czasopisma religijne. Cena „Gościa niedzielnego” wynosi 4,5 zł. „Niedziela” jest w cenie 5 zł.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Zenon Batog. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie