XVII Niedziela Zwykła – 27 lipca 2014 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu:
– we wtorek  św. Marty
– we czwartek św. Ignacego Loyoli. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana, o godz. 17.45.

3. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 18.30.
W tym dniu wypada 70 rocznica Powstania Warszawskiego.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP będzie celebrowana wieczorem.

5. W kancelarii parafii Katedralnej w Tarnowie są prowadzone zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

6. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Diecezjalny Apostolat Trzeźwości zapraszają na XI Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława w Skrzyszowie. Marsz, nad którym objął patronat Biskup Tarnowski Andrzej Jeż odbędzie się w sobotę 2 sierpnia br., a rozpocznie się Mszą świętą w kościele bł. Karoliny, o godz. 16.30. W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji bądź umiaru w spożywaniu napojów alkoholowych.

7. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.