Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XIX Niedziela Zwykła – 10 sierpnia 2014 r.

 

1. Z dniem dzisiejszym Biskup Tarnowski Andrzej Jeż Andrzej Jeż dokonał podniesienia kościoła parafialnego w Wojniczu do godności Kolegiaty oraz ogłosił powołanie do istnienia Kapituły Kolegiackiej w Wojniczu. Będzie to czwarta kapituła w diecezji tarnowskiej – oprócz Kapituły Katedralnej w Tarnowie oraz Kapituł Kolegiackich w Nowym Sączu i Bochni. Zadaniem nowej Kapituły będzie wspieranie Wydziału Teologicznego w Tarnowie oraz Wyższego Seminarium Duchownego, a także otaczanie opieką ubogich a utalentowanych studentów.

Prepozytem Kapituły Wojnickiej będzie ks. dr Jan Gębarowski, wieloletni proboszcz naszej parafii, któremu tego wyróżnienia gratulujemy.  

2. Dzisiaj na godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory. Bóg zapłać za ofiarę na tacę przeznaczoną na cele remontowo-inwestycyjne parafii.

3. We czwartek 14 sierpnia Msza św. poranna o godz. 7.00 będzie celebrowana ze wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego w górnym kościele. Wieczorem o godz. 18.30 będzie Msza św. z Wigilii Wniebowzięcia NMP. Po Mszy św. rano i wieczór będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. W tym dniu zachęcamy do uczestnictwa w liturgii. Odpust parafialny w tym roku będzie w niedzielę 5 października w rocznicę kanonizacji patrona naszej parafii.

4. W piątek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego, podczas których poświęcamy zioła i wieńce żniwne, będące wyrazem wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory. W tym dniu przypada 94. Rocznica Cudu nad Wisłą.

5. Za tydzień w niedzielę 17 sierpnia wyruszy kolejna XXXII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Msza św. na Placu Katedralnym będzie o godz. 6.30. O godz. 8.30 pielgrzymi wyruszą w drogę. Zachęcamy do tego, aby na ulicach miasta pozdrowić i pożegnać pielgrzymów.

6. Zachęcamy także czytania czasopism religijnych. Udającym się na urlop życzymy dobrej pogody i zregenerowania potrzebnych sił.