Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXII Niedziela Zwykła – 31 sierpnia 2014 r.

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory na godz. 18.00.

2. Jutro w o godz. 8.00 w górnym kościele będzie Msza się na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, zaś dla XX LO i Gimnazjum nr 7 w Tarnowie o godz. 9.00.
Także jutro w poniedziałek w budynku Domu Katechetycznego w godzinach od 14.00-18.00 będą zapisy dzieci na Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawczą prowadzoną przez Caritas parafii i Diecezji Tarnowskiej. Do opieki nad dziećmi i pomocy w nauce zapraszamy chętnych wolontariuszy, młodzież i starszych, szczególnie nauczycieli. W tej sprawie prosimy o kontakt z księżmi.

3. W roku szkolnym w dni powszednie w naszym kościele Msze święte będą odprawiane: rano o godz. 7.00 i 8.00 i wieczorem jak zwykle o godz. 18.30. Kancelaria parafialna będzie czynna rano od godz. 8.30 – 9.30 i popołudniu od godz. 17.30 – 18.15. We wtorki od 18.15 dyżur w kancelarii będzie pełnił radca prawny, z którego doradztwa możemy skorzystać nieodpłatnie. Za tydzień w niedzielę Msza św. o godz. 9.00 będzie z kazaniem dla dzieci.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Ks. Marcin pójdzie po południu. W tym dniu od godz. 16.00 będzie spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00. O godz. 19.30 zapraszamy na kolejny cykl spotkań z Pismem Świętym według metody lectio divina. Patronuje im ks. Biskup Andrzej Jeż i swoje zaproszenie na tę formę rozważania Pisma św. kieruje do wszystkich mieszkańców Tarnowa i okolic. Przynosimy swoją Biblię.

7. W pierwszą sobotę zapraszamy na godz. 19.30 na Apel Jasnogórski, który jest formą comiesięcznego przygotowania naszej parafii na przyjęcie obrazu „Jezu ufam Tobie”, które będzie miało miejsce 21 maja przyszłego roku. Przynosimy lampiony.

8. W poniedziałki i środy o godz. 18.00 w domu katechetycznym odbywają się zajęcia z fitness dla pań. Dla dzieci i młodzieży organizowane są zajęcia nauki gry na pianinie. Chętnych  prosimy zgłaszać w kancelarii i zakrystii.

9. Caritas diecezji tarnowskiej przeprowadza Akcję pt. „Tornister pełen uśmiechu”. Zwracamy się z prośbą do tych, którzy zechcą, aby zabrali plecak i wypełnili go stosownymi książkami, bądź przyborami szkolnymi, by potem podarować dzieciom z naszej parafii. Prosimy podejść do zakrystii, a my podamy konkretną listę potrzebnych artykułów szkolnych i książek. Jeden plecak może wyposażyć nawet kilka osób.

10. Dzieciom i młodzieży szkolnej życzymy dobrego roku szkolnego.