Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIII Niedziela Zwykła – 7 września 2014 r.

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory Eucharystyczne na godz. 17.45.

2. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Głównej Patronki diecezji i jednocześnie odpust w Parafii Katedralnej w Tarnowie. Msze św. o godz. 12.00 i 18.00 będą pod przewodnictwem ks. Biskupa. Od jutra w Bazylice Katedralnej  będzie Tygodniowy Odpust Maryjny. Nasza parafia zaproszona jest na wtorek na Mszę św. na godz. 18.00. Szczegółowe informacje Tygodnia Maryjnego są zamieszczone w gablocie.

3. Spotkania dla rodziców i dzieci z II klasy szkoły podstawowej oraz młodzieży z gimnazjum odbędą się w następnym tygodniu, o czym jeszcze dokładnie poinformujemy.

4. We wtorki w kancelarii parafialnej czynny jest punkt porad prawnych, w godzinach od 18.15-19.15.

5. W sobotę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i tym samym odpust w parafii św. Krzyża i św. Filipa Neri. Główna uroczystość odpustowa będzie o godz. 19.00.

6. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania formacyjne dla grup dzieci i młodzieży z naszej parafii – LSO, DSM, KSM. We środę godz. 19.00 do dolnego kościoła zapraszamy scholę liturgiczną i wszystkich chętnych – dzieci i młodzież, którzy chcą włączyć się w posługę śpiewu w naszej parafii.

7. Za tydzień składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

8. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych przy wyjściu z kościoła.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Rozalia Tracz oraz Stanisława Leśniak. Polecajmy je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…