Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVII Niedziela Zwykła – 5 października 2014 r. Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana Kolbe

1. W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.45, natomiast w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Cieszymy się, że dzieci tworzą okolicznościową dekorację-tablicę, na której każdy przypięty koral różańca jest śladem ich obecności na nabożeństwie.

2. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza nas dzisiaj na Procesję Różańcową, która rozpocznie się przy kościele bł. Karoliny w Tarnowie, o godz. 18.30 a zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku ok. godz. 20.00. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą lampionów.

3. Zachęcamy do skorzystania z oferty przy stoliku-straganie jaki przygotowała młodzież z racji odpustu.  Dla dzieci są słodycze, dla starszych brewiarz dla świeckich i mała książka na temat Liturgii godzin, modlitewnik poświęcony św. Maksymilianowi i inne atrakcje.

4. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu zapraszamy członków i sympatyków Twórczego Klubu Seniora na spotkanie do domu katechetycznego na godz. 10.00.

5. Podobnie jak rok temu także w tym roku w naszej parafii będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, którą przeprowadza organizacja „Kościół w potrzebie”. Organizacja ta prowadzi  działalność humanitarno-edukacyjną w szkołach i szpitalach prowadzonych przez misjonarzy na całym świecie. W naszych domach znajdują się niekiedy stare, popsute i zbędne, a niekiedy przeszkadzające różnego rodzaju sprzęty takie, jak: stare komputery, drukarki, telewizory, radia, pralki, lodówki, kuchenki, itp. W piątek 10 października, w godz. od 12.00 do 16.00, odbędzie się zbiórka takiego zużytego sprzętu. Miejscem zbiórki będzie ul. W. Stwosza, idąc ulicą do końca przed wiaduktem skręcamy w lewo przy domu p. Kantorów. Postarajmy się pomóc w sąsiedztwie tym, którym trudno będzie dostarczyć te rzeczy. Gdyby ktoś chciał oddać taki sprzęt, a miałby trudność z transportem na miejsce, prosimy zgłosić się do zakrystii lub kancelarii do środy włącznie. Postaramy się zorganizować przewózkę. Przy wyjściu z kościoła można pobrać stosowne ulotki na ten temat.

6. Za tydzień w niedzielę 12 października Wydawnictwo Copernicus Center Press z Krakowa zapowiedziało premierę książki ks. prof. Michała Hellera pt. “10.30 u Maksymiliana”. To zbiór homilii wygłoszonych przez Księdza Profesora w naszym kościele. Książki te będzie można nabyć cały dzień między Mszami. W tym dniu o godz. 10.30 Mszę św. będzie celebrował ks. M. Heller i wygłosi kazanie. Po Mszy św. będzie autorskie spotkanie w domu katechetycznym, gdzie będzie można otrzymać autograf. Będą także różne książki autorstwa Księdza Profesora, w tym także  Jego siostry na temat życia rodziny ks. Profesora pt. „Nie pytajcie dlaczego?”
W następną niedzielę będziemy przeżywalimy kolejny Dzień Papieski. Przed kościołem można będzie złożyć dowolny datek na fundusz stypendialny fundacji „Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast. W ten sposób, każdy może włączyć się w budowę „żywego pomnika” Janowi Pawłowi II.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp.  Marianna Winnicka. Polecajmy ją miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

8. Wypełnijmy jeszcze warunki związane z zyskaniem odpustu zupełnego. Odpust czyli darowanie kary doczesnej możemy uzyskać za siebie lub za zmarłych. Do przyjętej Komunii świętej dołączmy postanowienie wykluczenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego i odmówmy Wyznanie wiary: 1/ „Wierzę w Boga ojca Wszechmogącego”; 2/ „Ojcze nasz”; 3/ Pomódlmy się za Ojca świętego: „Zdrowaś Maryjo”.