Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVIII Niedziela Zwykła – 12 października 2014 r.

1. Dziękujemy za zainteresowanie się modlitwą brewiarzową, do której zachęcaliśmy w ostatnim czasie w naszej parafii. W czasie odpustu parafialnego ponad 40 osób nabyło brewiarze dla świeckich, można je jeszcze nabyć w zakrystii. Pewne wskazówki na temat odmawiania liturgii godzin możemy otrzymać w rozmowie z duszpasterzami. Także w ciągu roku będziemy do tej kwestii wracać. Od dzisiejszej niedzieli odmawiamy psalmy z IV tygodnia brewiarza.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w niedziele o godz. 17.45, natomiast w dni powszednie o 17.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Cieszymy się, że dzieci tworzą okolicznościową dekorację-tablicę.

3. Dziś w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – świętymi bądźcie. Przed kościołem można złożyć dowolny datek na fundusz stypendialny fundacji „Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast. W ten sposób, każdy może włączyć się w budowę „żywego pomnika” Janowi Pawłowi II. Możemy także wysłać smsa o treści POMOC na numer 74 265.

4. Z soboty na niedzielę z 18 na 19 października nasza parafia jest zaproszona na czuwanie do kościoła św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie na godz. 24.00. Wspólne wyjście dla chętnych będzie w sobotę sprzed kościoła o godz. 23.15.

5. Dziś w naszym kościele ma miejsce premiera książki ks. prof. Michała Hellera  pt. “10.30 u Maksymiliana”, wydana przez Wydawnictwo Copernicus Center Press z Krakowa. To zbiór homilii wygłoszonych przez Księdza Profesora w naszym kościele. Książki te będzie można nabyć cały dzień między Mszami, w cenie promocyjnej 25 zł.  Dziś o godz. 10.30 Mszę św. będzie celebrował ks. M. Heller i wygłosi kazanie. Po Mszy św. będzie autorskie spotkanie w domu katechetycznym, gdzie będzie będzie można otrzymać autograf. Przed kościołem można także nabyć różne książki autorstwa Księdza Profesora, w tym także Jego siostry na temat życia rodziny Hellerów pt. „Nie pytajcie dlaczego?” Księdzu Profesorowi M. Hellerowi dziękujemy za posługę Słowa Bożego, za kazania, które inspirują egzystencjalnych przemyśleń, pokazują  i wpisują się misję życiową jaką sobie wyznaczył – łączenia wiary z nauką.

6. W przyszłą Niedzielę Misyjną ofiary na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

7. Kolejnym akcentem przyszłej niedzieli będzie w naszym kościele koncert muzyki sakralnej (klasycznej) o godz. 17..00. W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej wystąpi zespół „Musica Graziosa”: klawesyn –  prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka,  flet traverso – Paulina Tkaczyk, mezzosopran – Marta Stachura. Wykonane będą m.in. J. S. Bacha, G. B. Pergolessiego, G.B. Plattiego. Na koncert serdecznie zapraszamy.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Mieczysława Święch. Polecajmy Jej duszę miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie… .