XXIX Niedziela Zwykła – 19 października 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne Kościoła. W ciągu tego tygodnia zwłaszcza podczas nabożeństw różańcowych będziemy się modlić w intencji misji. Dziękujemy dzieciom za wytrwałe uczestnictwo w różańcu i tworzenie okolicznościowej dekoracji.

2. Dziś o godz. 14.00 odbędzie się marsz w intencji pokoju na świecie i prześladowanych za wiarę. Rozpocznie się przy kościele Księży Misjonarzy, a jego uwieńczeniem będzie Eucharystia sprawowana w katedrze o godz. 15.oo. Marsz ten przyjmie charakter szczególnej solidarności z porwanym ks. Mateuszem Dziedzicem, tarnowskim misjonarzem w Republice Środkowoafrykańskiej. Zapraszamy chętnych do udziału w modlitewnym marszu.

3. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym kościele w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się koncert muzyki sakralnej, którego hasłem przewodnim będą słowa: „Maryjo, uproś pokoju naszym dniom”. Utwory muzyczne będą przeplatane tekstami o pokoju – św. Jana XXIII i św. Jana Pawła II. Ci, którzy są zainteresowani koncertem mogą zabrać ze stolika stosowny program, Będzie też rozdawany przed kościołem. Więcej szczegółów na temat koncertu i całego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej znajduje się w gablocie na zewnątrz. Na koncert serdecznie zapraszamy.

Dziś z uwagi na koncert nabożeństwo różańcowe będzie odprawione wyjątkowo wcześniej – o godz. 16.30 w dolnym kościele!

4. Przed kościołem bądź w zakrystii możemy jeszcze nabyć książkę z kazaniami ks. prof. Michała Hellera -„10.30 u Maksymiliana” oraz Marii Mierzyńskiej – „Nie pytajcie dlaczego”.

5. Przypominamy, że co tydzień we wtorek w godzinach od 18.15-19.15 w kancelarii możemy skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych.

6.  We środę przypada święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. W sobotę w naszej diecezji przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II.

7. Na stoliku możemy zabrać kartki na wypominki.