XXX Niedziela Zwykła – 26 października 2014 r.

1. W tym tygodniu w piątek zakończą się nabożeństwa różańcowe. Dzień wcześniej we czwartek zapraszamy wszystkie dzieci, które tworzyły różańcową dekorację, które zamieściły na niej choćby jeden ślad swojego uczestnictwa. Po nabożeństwie przewidziana jest dla dzieci mała niespodzianka. W ostatnich dniach października zapraszamy do udziału w różańcu szczególnie dzieci  z rodzicami, dzieci komunijne i młodzież z gimnazjum.

2. W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Po południu na cmentarzach Tarnowa obędą się nabożeństwa za zmarłych połączone z procesją. Na Starym Cmentarzu o godz. 14.00 będzie Msza św. a następnie o 15.00 procesja i modlitwy za zmarłych. Na cmentarzu w Mościcach Msza święta i procesja o godz. 14.00. Na cmentarzu w Tarnowie-Krzyżu Msza święta i procesja o godz. 14.00. Po południu w naszym kościele wypominki i różaniec o godz. 17.45.

Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Stąd też przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi podczas Mszy świętych w dni powszednie. We czwartek i piątek spowiedź będzie od godz. 17.00.

3. Za tydzień w niedzielę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

4. Przez cały listopad codziennie o godz. 17.45 będą modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami. W piątki będzie to Koronka do Miłosierdzia Bożego, w niedziele – nieszpory żałobne, zaś w pozostałe dni tygodnia odmawiać będziemy różaniec w intencji wszystkich zmarłych. Ponadto w niedziele całego roku są wypominki i modlitwy za zmarłych o godz. 11.45. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 18.30 będzie Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.

5. W dniach od 2 do 9 listopada w parafii Świętej Rodziny (u Misjonarzy) w Tarnowie odbędzie się kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w niedzielę 2 listopada Mszą św. o godz. 18.00.

6. Na stoliku obok zakrystii są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy artykuł na temat promocji książki ks. Prof. M. Hellera w naszej parafii. W zakrystii możemy jeszcze nabyć książkę z kazaniami Księdza Profesora pt. „10.30 u Maksymiliana” oraz Marii Mierzyńskiej – „Nie pytajcie dlaczego”.