XXXIII Niedziela zwykła – 16 listopada 2014 r.

1. Dziś o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. W tygodniu o tej porze odmawiamy różaniec, a w piątek Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

2. We wtorek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc. Jednocześnie w tym dniu przypada 100. rocznica jej śmierci. Z tej okazji w tym dniu zapraszamy do bardziej licznego uczestnictwa we Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Zapraszamy szczególnie młodzież z gimnazjum, szkół średnich i starszą. Po Mszy św. będzie krótka prezentacja na temat błogosławionej Karoliny połączona z krótką modlitwą. Przy tej okazji chcemy także nadmienić, że w naszym kościele w ołtarzu są umieszczone relikwie tej patronki młodzieży.

3. W piątek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, a w sobotę wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w śpiew i muzykę w naszym kościele – organiście, psałterzystom i scholi liturgicznej dziękujemy za posługę śpiewu. Przy tej okazji zapraszamy chętnych do włączenia się w śpiew psalmów czy też w scholi.

4. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu kazania w naszym kościele wygłosi ks. Rusłan Karmalita, z Ukrainy. Pracuje on w parafii Niemirów, w Województwie Winnickim, w diecezji kamieniecko – podolskiej. Ks. Rusłan pracuje – jak sobie zapewne wyobrażamy – w ciężkich warunkach i buduje dom parafialny. Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla niego. Dlatego też za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek z przeznaczeniem  na dzieło, jakie prowadzi ks. Rusłan.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czasopisma są przy bocznym wyjściu z kościoła. Wśród nich „Gość niedzielny”, „Niedziela”, „Promyczek Dobra”, „Ola i Jaś”.

\6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Czosnyka. Polecajmy Jej nieśmiertelną duszę miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…