Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela Adwentu – 7 grudnia 2014 r.

1. Dziękujemy rodzicom za zainteresowanie się roratami, w których uczestniczą dzieci. Zapraszamy dzieci i starszych na tę formę do adwentowego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego w dni powszednie o godz. 18.30. Podczas Mszy św. kierowane jest do dzieci krótkie kazanie. Dzieci  prosimy by przynosiły lampiony.

2. Przed kościołem można nabyć kartki świąteczne wykonane ręcznie. Dochód z kartek przeznaczony będzie na działania podejmowane dla dzieci ze świetlicy. Umowna ofiara za kartkę wynosi 5 zł. W tej samej umownej cenie możemy już nabywać świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Ponadto młodzież i ministranci rozprowadzają opłatki na stół wigilijny.

3. Dziś o godz. 18.00 będą Nieszpory. Zapraszamy.

4. Jutro przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą celebrowane o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Mszy o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski, będzie celebrowana w intencji wszystkich zaangażowanych w służbę diecezjalnej Caritas z okazji 25-lecia ponownego powołania Caritas Diecezji Tarnowskiej.

5. W tym tygodniu:
– we środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.45. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas;
– w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę 14 grudnia w naszej parafii w domu katechetycznym będzie wyświetlony film pt. Mary’s Land (Ziemia Maryi). Jest to film fabularny ewangelizacyjny oparty na autentycznych faktach, który jest inspiracją do modlitwy maryjnej. Film będzie wyświetlony w dwóch grupach o godz. 14.00 i 17.00. Ze względów organizacyjnych prosimy o to, aby wcześniej w zakrystii i w kancelarii zgłosić chęć swojego uczestnictwa w wybranym seansie filmu.

7. Informujemy, że dnia 28 grudnia w niedzielę w Święto Najświętszej Rodziny podczas Mszy św. o godz. 12.00, organizujemy w naszej parafii Jubileusz Małżeństw, które w tym roku obchodzą rocznicę swojego ślubu począwszy od 5-lecia, co pięć lat, do 60-lecia. W tym tygodniu do tych rodzin zostaną podane stosowne zaproszenia. Gdyby inne małżeństwa nie z naszej parafii chciały się włączyć w ten jubileusz – to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

8. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

9. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Pana: śp. Krystyna Czeluśniak, a także Maria Mierzyńska – siostra ks. Profesora M. Hellera. Módlmy się za nie: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.