Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Adwentu – 14 grudnia 2014 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 będą Nieszpory. Zapraszamy do udziału w Roratach dzieci z rodzicami i młodzież gimnazjalną, podczas których kierowane jest okolicznościowe kazanie i prowadzone są konkursy.

2. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

3. We wtorek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odprawiali codziennie o godz. 18.15. Przypominamy, że we wtorki od godz. 18.15 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

4. We środę będzie w naszym kościele całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia w diecezji przeżywa taki dzień. Dla naszej wspólnoty jest to 17 grudnia. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i będzie do godz. 9.00. Po południu o godz. 15.00 po wystawieniu Najświętszego Sakramentu będzie koronka do Miłosierdzia Bożego i do godz. 17.00 zapraszamy na indywidualną adorację. O 17.00 o prowadzenie adoracji prosimy osoby należące do Róż różańcowych, Parafialnego Oddziału Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. O godz. 17.30 będą Nieszpory Eucharystyczne. O godz. 18.00 przed roratami zapraszamy na krótką adorację dzieci, służbę liturgiczną, Dziewczęcą DSM, KSM, młodzież szkolną i pracującą.

5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia miasta Tarnowa zaprasza wszystkich pracowników SŁUŻBY ZDROWIA  na Adwentowy Dzień Skupienia do kaplicy szpitala św. Łukasza w najbliższy czwartek (18 grudnia) na godz. 19.00. 

6. Po raz kolejny w naszej parafii chcemy zorganizować Akcję „Kolędników misyjnych”. Dzieci i młodzież, które chcą włączyć się w tę akcję pomocy dzieciom z krajów misyjnych prosimy o kontakt z duszpasterzami.

7. Od dziś do soboty w naszym kościele możemy złożyć wdowi grosz do skarbony przed ołtarzem z przeznaczeniem na paczki, jakie organizuje Caritas na święta. Takie rozwiązanie okazuje się lepsze. Dlatego tym razem prosimy nie przynosić artykułów żywnościowych.

8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny, są także kartki świąteczne. Młodzież oferuje opłatki z miłym dodatkiem.

9. Dziś młodzież zaniesie zaproszenia do określonych rodzin na Jubileusz Małżeństw, który będzie obchodzony za dwa tygodnie w niedzielę w naszej parafii o godz. 12.00. Gdyby inne małżeństwa nie z naszej parafii chciały się włączyć w ten jubileusz – to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

10. Za tydzień w niedzielę po południu będzie adwentowa spowiedź w naszym kościele od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.

11. Dziś po południu zapraszamy do domu katechetycznego na film pt. Mary’s Land (Ziemia Maryi). Film będzie wyświetlony w dwóch grupach o godz. 14.00 i 17.00. Chętnych prosimy o kontakt w zakrystii. Zapraszamy.

12. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Augustyn Klich. Módlmy się za niego: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.