Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Adwentu – 21 grudnia 2014 r.

1. Dzisiaj po południu będzie spowiedź w naszej parafii. Będziemy spowiadać od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. O godz. 18.00 będą Nieszpory.

2. Do nabycia są jeszcze opłatki oraz świece na stół wigilijny. Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, a także świetlicy parafialnej przez zakup kartek świątecznych. Dziękujemy za dary złożone do skarbony, dzięki którym mogliśmy przygotować paczki na święta. Dziękujemy paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za poświęcony czas  i pracę charytatywną.

3. W poniedziałek w godzinach rannych pójdziemy do chorych przed świętami. Ks. Sylwester pójdzie we wtorek. O godz. 13.00 w kościele w dolnej zakrystii będą rozdawane paczki na święta przez panie z Caritasu, a młodzież uda się z życzeniami do osób starszych i samotnych w naszej parafii.

4. We wtorek będzie zakończenie rorat. Zapraszamy dzieci do liczniejszego uczestnictwa. Przynosimy lampiony. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w uczestnictwo dzieci w roratach.

5. We środę 24 grudnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msze św. będą o godz. 7.00 i 8.00 rano. Z kościoła będziemy mogli zabrać do naszych domów Światło Betlejemskie.

Wieczorem zasiądziemy w swoich domach, aby spożyć w rodzinnym gronie wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu.
W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzenia, którym towarzyszyć będzie dzielenie się opłatkiem. Pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę na godz. 24.00.

6. We czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

7. Jest nowy numer biuletynu „Maksymilian”, z terminarzem wizyty duszpasterskiej. Możemy nabyć przy stoliku z gazetami za cenę 3 zł.

Gdy rozważamy scenę Zwiastowania Maryi kładziemy główny nacisk na Maryję,
na Jej pobożność i posłuszeństwo, pokorę i zaufanie do Boga.
Faktycznie, jest to dla nas niedościgniony, a zarazem bardzo czytelny wzór wiary:
wiary wyrastającej z modlitwy, wrażliwości na Boże Słowo, zaufania do Boga, posłuszeństwa,
a w dodatku wiary zrealizowanej praktycznie i konkretnie w życiu, a nie tylko w teorii.