Święto św. Szczepana – 26 grudnia 2014 r.

1. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jutro w sobotę we wspomnienie św. Jana Apostoła po Mszach świętych porannych i Mszy św. wieczornej będzie obrzęd poświęcenia wina.

2. W najbliższą niedzielę przypada Święto Najświętszej Rodziny. Dziękujemy małżeństwom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie na Jubileusz Małżeństw, który będzie podczas Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy Jubilatów by przyszli do kościoła 15 minut wcześniej, gdzie zajmą stosowne miejsca. Podczas Mszy św. będzie miał obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy do tego, aby na tę uroczystość do wspólnej modlitwy i świętowania zaprosić swoje rodziny.

3. W niedzielę rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Będzie to okazja do tego, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku oraz porozmawiać o ważnych sprawach dotyczących Waszych rodzin i parafii. Przygotujmy na stole krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem.

Dzień wcześniej ministranci będą informowali o odwiedzinach duszpasterzy. Zaś w dniu kolędy będą szli przed kapłanem ubrani w komże i będą odmawiali stosowną modlitwę, do której zaproszą domowników. Prosimy parafian, aby podczas kolędy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i inicjatywami dotyczącymi naszej wspólnoty.

W niedzielę udamy się na ulicę Spytka.