Jubileusze małżeńskie

malz3.33Był Marsz Mendelssohna, odnowienie przyrzeczeń, modlitwa w intencji rodzin a nawet prezenty od duszpasterzy – tak w parafiach diecezji tarnowskiej obchodzono małżeńskie jubileusze z okazji Święta Najświętszej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.

W niektórych parafiach, małżeństwa przeżywające 50. i 25. rocznicę ślubu oraz inne jubileusze uroczyście obchodziły ten dzień. W parafii św. Maksymiliana w Tarnowie ponad 30 par odnowiło przyrzeczenia złożone przed laty.

Uroczystość była okazją, by cofnąć się w przeszłość, zrobić podsumowanie tych 30 lat. Wyszło ono na plus, bo mam męża, dzieci i wnuki. To też radość, że udało się cały czas trwać przy Bogu i to trwanie pozwoliło nam przetrwać wszystko – mówi jedna z par.

W uroczystości uczestniczyły pary już z pięcioletnim stażem małżeńskim, a najstarsi mają za sobą sześćdziesiąt lat wspólnego życia.

Jeśli będzie miłość w rodzinach to będzie też parafia piękną wspólnotą dobra i miłości – mówi ks. Grzegorz Rzeźwicki, proboszcz parafii św. Maksymiliana.

Pary obchodzące jubileusze dostały w prezencie od duszpasterzy modlitewniki dla rodzin, a ponadto mężczyźni proszek do pieczenia, z którego mają w domu przygotować ciasto, a kobiety obdarowano ananasami.

Podczas Jubileuszu śpiew: „Panis angelicus”  i „Ave Maria” wykonała artystka z Metropolitan Opera New York – Basia Revi (Barbara Rzeźwicka).

W niektórych parafiach diecezji także wszyscy małżonkowie mogli odnowić przyrzeczenia.

eb/RDN Małopolska

Foto Kinga Truty