Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Zwykła – 25 stycznia 2015 r.

1. Tydzień temu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za gościnność, życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. W intencji wszystkich rodzin i osób, które odwiedziliśmy po kolędzie zostanie odprawiona Msza święta w pierwszą środę miesiąca 4 lutego o godz. 18.30.

2. Ostatni tydzień trwa w Kościele okres kolędowania. Dzisiaj jak to wcześniej zapowiadaliśmy w miejsce Nieszporów serdecznie zapraszamy do domu katechetycznego na godz. 16.30 na wspólny śpiew kolęd przeplatany wierszem. Zapraszamy rodziców, młodzież i dzieci.

3. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.45. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

4. W sobotę 31 stycznia o godz. 15.00 odbędzie się w domu katechetycznym Opłatek dla rodzin Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej, KSM-u i scholi liturgicznej.

5. Trzy tygodnie temu informowaliśmy o tym, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w wakacje w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia. Od dziś rozpoczynamy zapisy. Wszystkich, którzy są zainteresowani tą pielgrzymką prosimy o dokonanie zapisu przez pobranie odpowiedniego formularza w zakrystii bądź w kancelarii. Do końca lutego chcemy zamknąć wstępne formalności.

6. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% (procentu) naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy, jeśli jest taka wola o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

7. Zachęcamy dzieci do oglądania nowej serii filmów o polskich świętych i błogosławionych zatytułowanej „AUREOLA – od Stanisława do Karola”. Będą one emitowane na telewizji Kraków w każdy czwartek o 19.05 oraz na kanale dziecięcym TVP ABC w każdy piątek o godz. 15.40. Filmy zostały zrealizowane przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK i TVP Kraków.

8. Muzeum Etnograficzne w Tarnowie do końca lutego zaprasza wszystkie dzieci (wnuki) wraz z dziadkami do odwiedzenia wystawy: „Nasz papież. Wizerunki Jana Pawła II w twórczości ludowej”, w promocyjnej cenie. Każdy wnuk, który przyprowadzi swoich Dziadków, zapłaci jedynie 5 zł, ponieważ bilety dla seniorów będą gratisowe. Dziś można odwiedzić wystawę w godzinach od 10.00-14.00.

9. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz prasy katolickiej. Jest „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci jest „Ola i Jaś”  oraz Promyczek dobra”.

10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Władysław Kołodziej. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!