IV Niedziela Zwykła – 1 luty 2015 r.

1. Rozpoczął się miesiąc luty, który w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Od dzisiejszej niedzieli odmawiamy psalmy z IV tygodnia brewiarza.

2. Dziś po południu o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich chętnych na jasełka do domu katechetycznego przygotowane przez dzieci i młodzież. Zapraszamy rodziny z dziećmi, Róże Różańcowe, osoby które należą do ruchów i stowarzyszeń i wszystkich chętnych. Dziś nie będzie nieszporów.

3. W poniedziałek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, który przeżywany jest jako Światowy dzień życia konsekrowanego. Msze święte będą o godz. 6.30, 7.00. 9.00 i po południu o 17.00 i 18.30. Na Msze przynosimy gromnice.
We wtorek przypada wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. rannych będzie obrzęd błogosławieństwa gardła.

4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po niej będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. zbiorowej o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Od godz. 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00.

7. W pierwszy piątek 6 lutego o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina, które poprowadzi ks. Piotr Łabuda. Przynosimy swoją Biblię. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych
z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.

8. Informujemy, że 10 marca br. w Katedrze będzie sakrament bierzmowania dla klas III z gimnazjum z naszej parafii.

9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie im. St. Konarskiego ogłasza zapisy do klas pierwszych. Dzień otwarty szkoły będzie we czwartek 5 lutego od godz. 15.30. Również Szkoła Katolicka przy ul. Warzywnej w Tarnowie ogłasza zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej i do I klasy gimnazjum.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.