Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

V Niedziela Zwykła – 8 lutego 2015 r.

1. Dziś o godz. 18.00 będą Nieszpory. Od dzisiejszej niedzieli odmawiamy psalmy z I tygodnia brewiarza.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które przeżywane będzie jako Światowy Dzień Chorego. Msze święte będą według porządku dnia powszedniego. W tym dniu z parafii organizujemy wyjazd-pielgrzymkę do sanktuarium w Porąbce Uszewskiej. Zapisów możemy dokonać do wtorku w zakrystii bądź w kancelarii. Wyjazd będzie o godz. 15.00 z ul. Bema, zbiórka przy wjeździe do dawnego zakładu Tarnkonfexu. Mszę świętą dla chorych i osób w podeszłym wieku połączoną z sakramentem namaszczenia odprawimy w naszej parafii 22 maja w czasie peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego podczas chorych.

4. W związku z Dniem Chorego dziś wolontariusze ze Szkolnego Centrum Wolontariatu „Empatia” będą prowadzić zbiórkę pieniędzy do puszek na rzecz budowy w naszym mieście hospicjum stacjonarnego Via Spei przy ul. Bystrej.

5. We wtorek o godz. 17.30 będzie spotkanie z rodziców z dziećmi komunijnymi z klas II. Także w tym dniu o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie do dolnego kościoła rodziców wraz z młodzieżą z klasy III gimnazjum, która 10 marca przyjmie sakrament bierzmowania w Katedrze.

6. We środę o godz. 19.30 będą spotkania w grupach dla młodzieży z klasy I i II gimnazjum.

7. W czasie ferii zimowych 17 lutego (wtorek) organizujemy wyjazd dla dzieci, młodzieży wraz z rodzicami na kulig do Barcic koło Starego Sącza. Koszt wyjazdu wynosi 15 złotych. Zgłoszenia na wyjazd przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

8. Szkoła Katolicka przy ul. Warzywnej w Tarnowie ogłasza zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej i do I klasy gimnazjum. Również Przedszkole Niepubliczne „Promyczek” przy ulicy Bema 9 rozpoczęło zapisy dzieci do placówki w dniach od 1 lutego do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są na plakatach.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Dubin. Polecajmy Jego nieśmiertelną duszę miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.