VI Niedziela Zwykła – 15 lutego 2015 r.

1. Dziś, w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy Nabożeństwo  Czterdziestogodzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu.

Program jest następujący:
Dziś (niedziela) – o godz. 17.45    Nieszpory Eucharystyczne

W poniedziałek – o godz. 17.00    adoracja dla dzieci ze szkoły podstawowej, dzieci komunijnych, ze świetlicy, dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, grupy młodzieżowej i scholi liturgicznej. O. 17.45 Nieszpory Eucharystyczne.

We wtorek – o godz. 17.00    adoracja dla całej parafii, grup Żywego Różańca, Caritas i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. O godz. 17.45 Nieszpory Eucharystyczne.

Postarajmy się w tych dniach o czas na krótką modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

2. W najbliższą środę przypada Popielec. W tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 i po południu o godz. 17.00 oraz 18.30. W Środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej będą przeznaczone na cele charytatywne.

3. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek Droga Krzyżowa będzie odprawiana o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 16.00 będą Gorzkie Żale, transmitowane przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. mgr Stanisław Kłyś – prefekt I LO w Tarnowie i wikariusz Parafii Katedralnej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

4. Tych, którzy zapisali się na kulig i lodowisko przypominamy, że wyjazd będzie we wtorek o godz. 8.30. Udamy się do Muszyny. Prosimy, aby kto może zabrał ze sobą łyżwy. Zbiórka na ul. Bema przy skrzyżowaniu przy dawnym Tarnkofexie.

5. Od wtorku zaczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.

6. Z uwagi na okres zimowy od jutra Msze święte wieczorne będą w dolnym kościele, z wyjątkiem środy.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.