Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

I Niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2015 r.

1. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiane są Gorzkie żale, zaś w piątek o godz. 17.30 Droga krzyżowa. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Stanisław Kłyś. Za pobożny udział w Gorzkich żalach i Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Za tydzień będzie składka do puszek z przeznaczeniem na misje.

3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.45. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.

4. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Konopnickiej ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2015/2016 do klas pierwszych ogólnodostępnych oraz do klasy integracyjnej od dnia 2 marca do 17 kwietnia br.

5. PROŚBA DO PARAFIAN I UCZESTNICZĄCYCH W NASZYM KOŚCIELE W LITURGII:

Przed niedzielą Palmową, począwszy od piątku tj. od 27-29 marca br., w Tarnowie będzie miało miejsce Forum Młodych. Do Tarnowa przyjedzie tysiąc młodych ludzi z całej diecezji, po dwie osoby z każdej parafii. Będzie to młodzież zaangażowana w grupach w poszczególnych parafiach.

W związku z tym zwracamy się z wielką prośbą, aby w weekend od piątku wieczorem do Niedzieli Palmowej chętne rodziny z naszej parafii, bądź ci którzy do naszej parafii uczęszczają, przyjęli do siebie na nocleg młodych ludzi, np. dwie lub więcej osób. W naszej parafii św. Maksymiliana chcielibyśmy przyjąć na nocleg sto osób. Będzie także prośba, aby przyjęta młodzież do mieszkań była ugoszczona jedną kolacją i dwoma śniadaniami. Pozostałe posiłki otrzymają młodzi w wydzielonych miejscach Tarnowa. Bardzo prosimy o zastanowienie się i jeśli kto może udzielenie gościny. Młodzi nie oczekują wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty. Rodziny, które zechcą przyjąć na nocleg młodych ludzi prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W ciągu trzech tygodni musimy zgłosić do Wydziału Młodzieży w Kurii w Tarnowie jaką ilość młodych możemy przyjąć.

Jednocześnie już dziś informujemy, że za rok odbędzie się w Krakowie Światowy Dzień Młodych. W dniach od 20-26 lipca 2016 r. w naszej parafii będziemy podejmowali 50 młodych osób z zagranicy. Powoli możemy zgłaszać chęć przyjęcia do siebie młodzieży z zagranicy. Spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat, nastawionych na głębokie przeżycie religijne, ale także na poznanie Polski, Krakowa i Polaków. Wszelkie informacje z tym związane będą przekazywane przez działający przy parafii Komitet Parafialny ŚDM Kraków 2016, który wkrótce zostanie powołany.

6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej. Dzieciom i młodzieży życzmy pomyślnych ferii.