Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015 r.

1. W niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. W piątek droga krzyżowa jest o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwo drogi krzyżowej prowadzą grupy parafialne według rozpiski na plakacie, który znajduje się w gablocie na zewnątrz kościoła.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po niej będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. zbiorowej o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30. O godz. 19.30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klasy III gimnazjum, która 10 marca przyjmie sakrament bierzmowania w Katedrze.

5. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Od godz. 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00.

W pierwszy piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię. Zapraszamy.

6. W sobotę na 19.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski, który jest formą przygotowania do Peregrynacji obrazu „Jezu ufam Tobie”, która będzie miała miejsce w maju w naszej parafii.

7. Bardzo dziękujemy rodzinom, które zgłosiły już chęć przyjęcia na  nocleg młodzież, która przybędzie do Tarnowa do naszej parafii na Forum Młodych przed Niedzielą Palmową w dniach od 27-29 marca br. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się rodzin, które jeszcze zechcą przyjąć do siebie na nocleg młodych ludzi. Prosimy o podejście do zakrystii, kancelarii bądź zgłoszenie telefoniczne.