Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2015 r.

1. W niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. W piątek droga krzyżowa jest o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. W ostatnim czasie zostały zakupione organy do dolnego kościoła. Obecnie trwają prace związane z naprawą kilku fragmentów witraża na ścianie chóru, które pod wpływem czasu i warunków atmosferycznych uległy zniekształceniu.

3. We wtorek młodzież z klasy III gimnazjum z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Przypominamy, że we wtorki czynny jest nieodpłatny punkt porad prawnych w kancelarii od godz. 18.15 -19.00.

4. We środę w godzinach od  16.00-18.00 będzie czynny punkt Caritas. Będą rozdawane dary unijne, do których wymagane jest  stosowne zaświadczenie z MOPS-u.

5. We czwartek 12 marca o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ks. Grzegorza, z okazji imienin zamówiona przez grupy i stowarzyszenia naszej parafii.

6. Informujemy, że w tym roku w miejsce rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii będzie triduum przed Peregrynacją obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w dniach przed 21 maja. Szczegółowy program triduum i przebieg peregrynacji zastanie przygotowany na folderach, które będą rozdane w stosownym czasie.

7. Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. Umowna ofiara wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne.

8. Przy stoliku możemy nabyć czasopisma religijne.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Kras. Polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.