Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

V Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2015 r.

1. W niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. W piątek droga krzyżowa jest o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Dziś po południu od godz. 14.00 do 18.00 w naszej parafii będzie spowiedź wielkopostna z przerwą od godz. 16.00 do ok. 16.45.

3. Od poniedziałku rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje szkolne dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

4. We środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Wszystkich chętnych, którzy chcą podjąć się tego dzieła prosimy o pobranie stosownych deklaracji w zakrystii, które złożymy w tym dniu podczas Mszy św. w naszym kościele o godz. 18.30.

We środę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

5. W piątek rozpocznie się w Tarnowie Forum Młodych. Do naszej parafii przybędzie ok. 100 młodych ludzi z diecezji. Przyjadą na godz. 18.00. Punktem przyjęć będzie dom katechetyczny. W piątek o godz. 19.30 będzie w naszym kościele dodatkowe nabożeństwo drogi krzyżowej z udziałem tej młodzieży, na które zapraszamy szczególnie młodzież z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, które wyraziły chęć przyjęcia na nocleg młodzieży. W tej sprawie skontaktujemy się z rodzinami w tym tygodniu.

6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja z palmami. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Zasady konkursu:

KONKURS W NASTĘPUJĄCYCH KATEGORIACH
-NAJWIĘKSZA PALMA
-NAJMNIEJSZA PALM
-NAJLICZNIEJSZA RODZINA Z PALMAMI
-NAJBARDZIEJ O NAJBARDZIEJ ORGINALNEJ FORMIE PALMA
-PALMA NAJSTARSZEGO AUTORA-PALMA NAJMŁODSZEGO AUTORA  
-PONADTO PRZEWIDZIANE LICZNE WYRÓŻNIENIA
 
TWÓRCZY KLUB SENIORA W NEIDZIELĘ PALMOWĄ ZAPRASZA NA KOLEJNY DZIEŃ OTWARTY GALERII
-PREZENTOWANA BĘDZIE WYSTAWA PRAC CZŁONKÓW KLUBU
O TEMATYCE WIELKOPOSTNEJ
ORAZ    IKONY PISANE W TYM ROKU PODCZAS WARSTATÓW

Zainteresowanych rodziców i dzieci pomocą przy zrobieniu palmy, prosimy o przybycie w sobotę przed niedzielą o godz.9.30 do domu katechetycznego. Ponadto podczas wszystkich Mszy świętych będzie poświęcenie palm. Składka w Niedzielę Palmową przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Także za tydzień w niedzielę dzieci ze świetlicy parafialnej pod opieką starszych opiekunów będą sprzedawały przed kościołem stroiki wielkanocne. Zebrane środki będą przeznaczone na potrzeby dzieci ze świetlicy.

8. Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. Umowna ofiara za nie wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Julia Kutrzuba. Polecajmy Ją miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie…