Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Niedziela Palmowa – 29 marca 2015 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś także Światowy Dzień Młodzieży we wszystkich diecezjach świata. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.00. Dziś przed kościołem dzieci ze świetlicy parafialnej pod opieką starszych opiekunów będą sprzedawały stroiki wielkanocne. Zebrane środki będą przeznaczone na działanie świetlicy.

Po Mszy świętej o godz. 9.00 i kolejnych do południa Twórczy Klub Seniora zaprasza do domu katechetycznego na bardzo ciekawą wystawę prac członków klubu i animatorów poświęconą tematyce wielkopostnej, wśród nich są piety, chusta Weroniki oraz ikony.

2. We wtorek w godzinach rannych udamy się do chorych z posługą duszpasterską przed świętami. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, w kancelarii bądź telefonicznie. We wtorek o godz. 18.15 w kancelarii parafialnej będzie dyżurował nieodpłatnie radca prawny.

3. We środę o godz. 15.00 w zakrystii dolnego kościoła będą rozdawane paczki przez Caritas naszej parafii poprzedzone krótkim spotkaniem. Niektórym osobom chorym i samotnym zostaną przekazane życzenia. Od dziś do środy w naszym kościele możemy złożyć wdowi grosz do skarbony św. Antoniego z przeznaczeniem na paczki, jakie organizuje Caritas na święta. Możemy to uczynić także dziś po nabożeństwie „Gorzkich Żali” przed kościołem.

W Wielką Środę zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie na Rynku Tarnowskim o godz. 20.00.

4. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej będzie Msza Krzyżma świętego. W naszym kościele w Wielki Czwartek będzie sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 Liturgia Godzin („Ciemna jutrznia”). Po południu o godz. 17.30 droga krzyżowa. O godz. 18.30 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej. Ofiary składane do skarbony w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone będą na Ziemię Świętą.

6. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będzie celebrowana Liturgia Godzin. Od godz. 9.00 do 15.00 będzie święcenie pokarmów. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Szczegółowy program Triduum zamieszczony jest w gablocie i przy drzwiach głównych kościoła. Zapraszamy w tych dniach do licznego udziału w liturgii w porze wieczornej, ale również do wspólnej modlitwy liturgią godzin – w piątek i sobotę o godz. 8.00.

7. Do czwartku w kinie „Marzenie” o godz. 16.00 wyświetlany jest film „Bóg nie umarł”. Zachęcamy do oglądnięcia.