Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 5 kwietnia 2015 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna Oktawę i Okres Wielkanocy. Dziś zapraszamy na uroczyste Nieszpory na godz. 17.45, które kończą Triduum Paschalne.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych będzie jak w każdą niedzielę.

3. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w liturgii Wielkiego Tygodnia. Składamy podziękowanie służbie liturgicznej, zwłaszcza ceremoniarzom, wszystkim, którzy czytali słowo Boże, scholi, wykonującym śpiewy liturgiczne. Dziękujemy panu Andrzejowi Trybulskiemu oraz panu Markowi Łabno za przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Bożego”, pani Beacie Mrzygłód za kompozycje kwiatów, a także paniom z Caritas za przygotowanie paczek świątecznych i odwiedziny chorych przed Świętami. Dziękujemy również ofiary do skarbony św. Antoniego na produkty żywnościowe.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45.

5. We czwartek o godz. 17.30 będzie spotkanie dzieci klas II z rodzicami przed I Komunią świętą.

6. W piątek zapraszamy na spotkanie z Biblią według metody lectio divina na 19.30.

7. W sobotę Apel Jasnogórski o godz. 19.30.

8. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 zostaną poświęcone ikony pisane podczas Wielkiego Postu przez członków Twórczego Klubu Seniora  działającego przy naszej parafii.
9. Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii, sympatykom oraz wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia:

Zakończyliśmy paschalną  wspinaczkę.
Przeszli przez tajemnice Pana Jezusa umęczonego, pogrzebanego i zmartwychwstałego.
Niech słowa – hasło tego roku – wypowiedziane przez Pana Jezusa na początku działalności publicznej
i na początku Wielkiego Postu: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – stają się ciałem.

Niech nas nie przytłaczają, ale będą inspiracją do tego,
abyśmy nie zatrzymywali się tylko na tym, co uczyniliśmy dotychczas.
Byśmy w duchu wolności i prawdy rozwijali nasze człowieczeństwo
i twórczo poszukiwali nowych dróg rozwoju naszej wiary.

Niech piękno Ewangelii zostanie lepiej dostrzeżone i przyjęte przez nas wszystkich.
Święta paschalne stwarzają w nas na nowo dobro i piękno.
Zechciejmy z głębokim zdumieniem i wdzięcznością
przyjąć dary paschalne Jezusa zmartwychwstałego.
Niech Jezus Zwycięski opromienia nasze życie osobiste i rodzinne.