III Niedziela Wielkanocna – 19 kwietnia 2015 r.

1. Dziś nieszpory będą odprawione o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy brewiarzem codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7.30 do dolnego kościoła. W obecnym tygodniu odmawiamy psalmy z III tygodnia brewiarza.

2. We wtorek od godz. 18.15-19.00 dyżur w kancelarii parafialnej pełni nieodpłatnie radca prawny.

3. We środę nowenna do Matki Bożej o godz. 17.45, we czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

4. Za miesiąc będziemy w parafii przeżywali Peregrynację obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Do tego wydarzenia chcemy się przygotować. Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza, zwaną w naszej diecezji Niedzielą Kapłańską podczas wszystkich Mszy świętych będziemy gościli Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego z Tarnowa-Mościc. Siostry wprowadzą nas w kult Bożego Miłosierdzia. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać pamiątki związane z peregrynacją. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. Pierwsza Komunia święta będzie w naszej parafii w niedzielę 3 maja o godz. 10.00, zaś rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas trzecich odbędzie się 10 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00.

6. Radio RDN Małopolska w dniach od 26 czerwca do 3 lipca organizuje wyjazd do Medjugorie w charakterze rekolekcji w drodze. Szczegółowe informacje podawane są w zakrystii i kancelarii i w radiu.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dla dzieci jest „Promyczek Dobra”.

„Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma,
niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz” (Łk 24,32).