Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2015 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.  Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory.

2. We środę przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

3. We czwartek 30 kwietnia rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci, które za każdy udział w nabożeństwie będą otrzymywały stosowne kartki, którymi będą upiększały dekorację na planszy w kościele.

4. W pierwszy piątek 1 maja udamy się do chorych w godzinach porannych. Po południu spowiedź od godz. 16.00.

5. W tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski  została przeniesiona z niedzieli 3 maja na sobotę 2 maja. Msze św. w tym dniu będą według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00. Pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 17.00.

6. Przypominamy, że za tydzień 3 maja w naszej parafii w niedzielę będzie Pierwsza Komunia o godz. 10.00, w miejsce Mszy św. o godz. 10.30. Zaś rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas trzecich odbędzie się 10 maja podczas Mszy św. o godz. 9.00.

7. Twórczy Klub Seniora zaprasza dziś do zwiedzania w domu katechetycznym wystawy członków klubu na temat: „Skarby z komody”.  Prezentowane będą prace członków klubu takie jak serwety, obrusy, kilimy, obrazy haftowane, pantofle, szale, swetry oraz kompozycje – „Wiosna 2015”. Wystawa jest czynna od godziny 9.00 do 14.00. Podczas wystawy można będzie spotkać się z autorami prac. Zapraszamy.

8. Przypominamy mieszkańcom okręgu wyborczego nr 3 w Tarnowie o tym, że dziś odbywają się powtórzone wybory radnych do Rady Miejskiej.

9. Nasza parafia przygotowuje się do Peregrynacji obrazu „Jezu ufam Tobie”. W związku z tym, jak to tydzień temu zapowiadaliśmy, teraz Siostry ze zgromadzenia Pana Jezusa Miłosiermego, które założył bł. ks. Michał Sopoćko – spowiednik św. Siostry Faustyny – przybliżą nam historię obrazu „Jezu ufam Tobie”, a także kult Bożego Miłosierdzia.