V Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2015 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci, które za każdy udział w nabożeństwie otrzymują serca z kartoniku, którymi upiększają dekorację na planszy w kościele.

2. Od jutra dzieci komunijne będą przeżywały Biały Tydzień. W sobotę udadzą się z pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej do Tuchowa.

3. W każdy wtorek w kancelarii parafialnej w godzinach od 18.15-19.00 możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

4. We środę przypada święto św. Filipa i Jakuba Apostołów. W tym dniu odprawiona będzie Msza Święta imieninowa za ks. Prałata Stanisława.

5. We czwartek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej.

6. Rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas trzecich odbędzie się za tydzień, w niedzielę 10 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00. W związku z tym zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie organizacyjne na czwartek na godz. 19.15 do kościoła. Przyszła niedziela będzie przeżywana jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.  Przed kościołem możemy nabywać pamiątki związane z peregrynacją obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Polecamy obraz „Jezu ufam Tobie” (wydruk na płótnie) oraz dzienniczek Siostry Faustyny (różne wydania).

Komunikat Przewodniczącego KEP
wzywający do udzielania pomocy ofiarom kataklizmu w Nepalu

Nepal i kraje sąsiednie zostały dotknięte trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. Zniszczonych jest wiele miast i wiosek, gdzie z trudem trwa szacowanie strat z powodu uszkodzonych elementów infrastruktury. Drogi są nieprzejezdne, a wiele domów uległo kompletnemu zniszczeniu bądź zostało zasypanych przez zwały osuwającej się ziemi. Największym problemem jest zapewnienie potrzebującym dostępu do czystej wody
i środków czystości oraz podstawowa pomoc medyczna dla poszkodowanych.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu Caritas Diecezji Tarnowskiej apeluje o modlitwę oraz zbiórkę ofiar do puszek przy kościołach i kaplicach naszej diecezji w niedziele 10 maja br.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Robert Kuczek. Polecajmy go w modlitwie Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…