Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

VI Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2015 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci, które za każdy udział w nabożeństwie otrzymują serca z kartoniku, którymi upiększają dekorację na planszy w kościele.

Dziękujemy bardzo serdecznie rodzicom dzieci z drugich klas za dar ołtarza ofiarowany w dniu I Komunii świętej. Będzie on przeznaczony na zakup kilku nowych ornatów, które po prawie trzydziestu latach używania sukcesywnie wymieniamy na  nowe.

2. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu rozpoczniemy rekolekcje parafialne (w miejsce wielkopostnych), przez które przygotujemy się do przyjęcia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Dziś przy wyjściu z kościoła prosimy, aby każda rodzina z naszej parafii i wierni, którzy chcą być uczestnikami tychże rekolekcji zabrali stosowny program. Program ten znajduje się w gablocie i jest podany na stronie internetowej. Rekolekcje będę miały wydźwięk biblijny, będzie je prowadził biblista ks. dr hab. Piotr Łabuda. Zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z programem rekolekcji, by zaplanować swoje uczestnictwo.

Od środy – 13 maja w naszym kościele będzie wystawiona stosowna księga, do której możemy wpisywać prośby i podziękowania skierowane do Pana Jezusa Miłosiernego. Możemy je także spisywać na kartkach i wrzucać do skarbony przy Matce Bożej, po czym będą wklejone do przygotowanej księgi.

3. W najbliższą sobotę o godz. 19.30 będzie Apel Jasnogórski, który wpisuje się w program przygotowania naszej parafii do peregrynacji.

4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Program Odpustu Fatimskiego w parafii św. Józefa w Tarnowie jest zamieszczony na dekoracji na zewnątrz kościoła.

6. Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, dzisiaj przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

7. We czwartek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli – w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Biskup Andrzej Jeż.

8. Zadbajmy o lekturę prasy katolickiej na stole w naszych domach.

9. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Mateusz Motak oraz Rozalia Wilga (104 lata). Polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie.