Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Wniebowstąpienie Pańskie – 17 maja 2015 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w nabożeństwach i nadal zapraszamy. Postarajmy się o to, aby każda rodzina chociaż raz była na nabożeństwie.

2. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w rekolekcjach, przez które chcemy się przygotować do przyjęcia obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii, które odprawiamy w miejsce rekolekcji wielkopostnych. Przy wyjściu z kościoła możemy jeszcze pobrać program rekolekcji. Zwróćmy uwagę na pewne punkty programu. Od poniedziałku do środy nauka ogólna będzie podczas Mszy  świętej o godz. 8.00 i 18.30. Ponadto w poniedziałek o godz. 19.30 będzie nauka stanowa dla matek i ojców, a także dla wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału we wcześniejszych naukach. We wtorek o 19.30 zapraszamy uczestników rekolekcji na spotkanie z Pismem świętym. Przynosimy swoją Biblię. We środę od godz. 16.00 do 21.00 będzie możliwość spowiedzi.

3. We czwartek przeżyjemy dzień nawiedzenia obrazu „Jezu ufam Tobie” oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Obraz Pana Jezusa Miłosiernego zostanie przejęty w naszym kościele od Sióstr służebniczek Starowiejskich z ul. Mościckiego przed godziną 17.00. O godz. 16.30 będzie nabożeństwo oczekiwania. Gromadzimy się w kościele, a przed kościołem asysta z księżmi. Mszy świętej o godz. 17.00 będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Lechowicz. W czasie tej Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę na potrzeby sanktuarium w Łagiewnikach.
We czwartek o godz. 21.00 będzie odprawiona Msza św., z udziałem księży, którzy niegdyś pracowali w naszej parafii. Będzie jej przewodniczył nasz były ksiądz Proboszcz – ks. Prałat Jan Gębarowski. W piątek o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza św. dla osób chorych i w podeszłym wieku połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Po całonocnym czuwaniu w piątek po Mszy św. o godz. 15.15 pożegnamy obraz. Zostanie on przekazany parafii na Burku.
Zachęcamy do zapoznania się z programem rekolekcji, by zaplanować swoje uczestnictwo w dogodnym dla nas czasie.

4. Na stoliku w pobliżu obrazu Matki Bożej wystawiona jest księga, do której możemy wpisywać prośby i podziękowania skierowane do Pana Jezusa Miłosiernego. Możemy je także starannie spisywać na kartkach i wrzucać do skarbony przy Matce Bożej, po czym będą wklejone do przygotowanej księgi. Na tym samym stoliku znajduje się specjalny zeszyt czuwań, do którego prosimy wpisywać w stosownych dla nas godzinach chęć osobistej modlitwy i przed obrazem i relikwiami.

5. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Przed kościołem możemy także nabywać pamiątki związane z peregrynacją. Zwróćmy uwagę na małą książeczką z wyborem modlitw do Bożego Miłosierdzia, w której jest także mowa na temat tworzenia kół koronkowych. Na czas rekolekcji
i nawiedzenia wystawmy w naszych oknach obraz Pana Jezusa Miłosiernego.

7. Zadbajmy o lekturę prasy katolickiej.