Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24 maj 2015 r.

1. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za czas Peregrynacji obrazu „Jezu ufam Tobie” i relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny, która miała miejsce w czwartek i piątek. Dziękujemy bardzo Siostrom Urszulankom, parafianom i wszystkim, którzy w tym czasie odwiedzili nasz kościół, za liczny i żywy udział w liturgii, w nabożeństwach i w nocnym czuwaniu.

Dziękujemy ks. Sylwestrowi, ministrantom, lektorom i ceremoniarzom za przygotowane asysty liturgiczne; panu organiście; czytającym czytania, wykonującym śpiewy; scholi młodzieżowej; delegacjom niosącym obraz i relikwie z naszej parafii i z Zakładu Gazowniczego; ks. Marcinowi i pani Beacie Mrzygłód za wystrój ołtarza, panu Andrzejowi Trybulskiemu za przygotowane foldery z programem.

2.  Dziś zapraszamy do naszego kościoła na godz. 17.00 na koncert muzyki sakralnej połączony z nabożeństwem majowym jako dziękczynienie za peregrynację. Wykonawcami koncertu będą: pani prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn oraz Joanna Radziszewska – sopran. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać program koncertu.

3. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i Komunii świętej wielkanocnej. Jest to także Misyjny Dzień Chorych, w którym zachęcamy chorych do modlitwy za misjonarzy. Za tydzień  w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust w parafii na Terlikówce.

4. Jutro będziemy obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte z homilią w górnym kościele będą według porządku dnia powszedniego.

5. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. Przypominamy, że we wtorki od godz. 18.15-19.15 w kancelarii parafialnej nieodpłatnie pełni swój cotygodniowy dyżur radca prawny.

7. W zakrystii możemy nabyć książki ze spotkań z Biblią , jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat w naszym kościele. Jest nowa III część w cenie 20 zł.

8. Pamiątki z peregrynacji możemy poświęcić w zakrystii.

9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Felsztyński. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…