Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 31 maja 2015 r.

1. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe. Dzieci, które na dekoracji odznaczały swoje uczestnictwo w nabożeństwie zostaną wyróżnione podczas błogosławieństwa dzieci na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
W czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane będą codziennie o godz. 18.00.

2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

3. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30. Na Placu Katedralnym o godz. 9.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, a następnie procesja eucharystyczna ulicami miasta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci z klas drugich w strojach komunijnych, służbę liturgiczną oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną.
W Boże Ciało parafia organizuje wyjazd na koncert ewangelizacyjny do Rzeszowa – „Jednego serca i jednego ducha”. Wyjazd autokarem o godz. 17.00. Możemy zapisywać się w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu 10 zł. Są jeszcze wolne miejsca.

4. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00.

W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi. W zakrystii możemy nabyć książki z tych spotkań z Biblią, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat w naszym kościele według metody lectio divina. Jest nowa III część w cenie 20 zł.

5. W pierwszą sobotę zapraszamy na godz. 19.30 na Apel Jasnogórski. Na życzenie parafian ten Apel będzie raz w miesiącu kontynuowany. Przynosimy lampiony.

6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Trojan. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…