Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2015 r.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane jest codziennie o godz. 18.00.

2. Dzisiaj w zamku w Dębnie o godzinie 17.00 w ramach XI Świętojańskiej Nocy Muzealnej odbędzie się  Wernisaż wystawy Andrzeja Trybulskiego. Będzie to przegląd jego dotychczasowej twórczości z okazji siódmej dekady życia autora. Prezentowane będą grafiki, plakaty, wydawnictwa. Nie zabraknie akcentów z życia diecezji tarnowskiej i naszej parafii.

3. Parafia Księży Filipinów w Tarnowie organizuje katechizację przedmałżeńską. Rozpoczęcie w poniedziałek 29 czerwca 2015 roku Mszą świętą o godz. 19.00. Po Mszy będzie spotkanie w sali Oratorium. Kolejne spotkania będą codziennie, o godz. 19.30 w sali Oratorium. Zakończenie kursu 3 lipca. Zapisy będą na pierwszym spotkaniu.

4. Za tydzień niedzielę  28 czerwca w naszym kościele będą wystawione kolejne ikony pisane przez członków Twórczego klubu seniora. O godzinie 12.00 nastąpi ich poświęcenie.  

5. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i czasopism religijnych. Jest nowy numer gazetki parafialnej „Maksymilian”. Jest to numer specjalny, wydany w kolorze, zawiera więcej niż zwykle stron. Są w niej m. in. relacje z Peregrynacji i mała fotokronika. Cena umowna za gazetkę wynosi 5 zł.

6. Przed kościołem i w zakrystii możemy nabyć film DVD z Peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, która miała miejsce w naszej parafii, w cenie 20 zł.

7. Dzisiaj wychodząc z kościoła, możemy złożyć podpisy pod projektem obywatelskim, w którym nasza parafia chce wziąć udział. Projekt ten, zakłada bezpłatne prowadzenie kursów pomocy przedmedycznej dla dzieci i młodzieży, warsztaty o tematyce profilaktyczno-zdrowotnej połączonej z bezpłatnym badaniem poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz nieodpłatne porady prawne w zakresie praw pacjenta. Do podjęcia tychże działań na terenie naszej parafii potrzebujemy minimum 100 podpisów. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Przy składaniu podpisu trzeba podać swój PESEL.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Stefania Roman, Zdzisław Kostrzewski oraz Adam Świerczek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…