XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwiec 2015 r.

1. Od środy (1 lipca) przez cały okres wakacji, w dni powszednie w naszym kościele będą Msze święte będą odprawiane: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.30. Kancelaria parafialna w ciągu wakacji będzie czynna tylko wieczorem od godz. 17.30 – 18.15. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się z księdzem dyżurnym.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem mszy św. o godz. 12.00 której nie będzie.

3. W Liturgii w tym tygodniu: W czwartek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. W Tuchowie – najważniejszym sanktuarium naszej diecezji od 1 lipca trwa odpust. W piątek święto św. Tomasza Apostoła.

4. W środę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie o godz. 17.45.

5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej oraz ze zmianą tajemnic dla Kół koronkowych, których członków serdecznie zapraszamy na godz. 17.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 7.00 i 18.30.

7. W sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi będzie odprawiona również o godz. 7.00 i 18.30. O 19.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski na który przynosimy lampiony.

8. Od 15 lipca w kancelarii parafii Katedralnej będą prowadzone zapisy na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

9. Ostatnio z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Woźniczka i Roman Tyrka. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…

10. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na urlopy życzymy dobrej pogody i udanych wakacji.