XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2015 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory na godz. 18.00.

2. Jutro 17 sierpnia wyruszy kolejna XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Msza św. na Placu Katedralnym będzie o godz. 6.30. O godz. 8.30 pielgrzymi wyruszą w drogę. Zachęcamy do tego, aby na ulicach miasta pozdrowić i pożegnać pielgrzymów. Ci, którzy zechcą podjąć się duchowego pielgrzymowania prosimy o zabranie z zakrystii stosownej legitymacji i słuchania stosownych relacji z pielgrzymki w Radiu RDN Małopolska.

3. W tygodniu:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jacka, prezbitera
– we środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwy do św. Maksymiliana o godz. 17.45
– we czwartek wspomnienie św. Bernarda, opata
– w piątek św. Piusa X. W tym dniu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00
– w sobotę przypada wspomnienie  NMP Królowej.

4. Caritas diecezji tarnowskiej przeprowadza Akcję pt. „Tornister pełen uśmiechu”. Zwracamy się z prośbą do tych, którzy zechcą wesprzeć tę akcję do składania datków na zakup podręczników do puszek po Mszy świętej dziś i za tydzień. Chcemy kilkoro dzieciom z rodzin wielodzietnych zakupić potrzebne książki do szkoły.

5. W sobotę 22 sierpnia w Krakowie odbędzie się koncert ewangelizacyjny. Szczegóły są na afiszu

6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i czasopism religijnych.

7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Irena Nowik. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…