Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2015 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory na godz. 18.00.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś możemy włączyć się w akcję „Tornister pełen uśmiechu” i przed kościołem złożyć datek do puszki, który będzie przeznaczony na wyprawkę szkolną dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Bóg zapłać!

3. Ks. Piotr Skraba nasz były katecheta w drugiej połowie września zostanie posłany przez Biskupa Tarnowskiego na wyjazd na misje do Czadu. W związku z tym za tydzień z inicjatywy różnych grup parafialnych przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna do puszek z przeznaczeniem na dzieło misyjne, którego podejmie się ks. Piotr w Afryce.

4. We środę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.30.

5. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza ks. Sylwester Brzeźny został skierowany do pracy duszpasterskiej do Bazyliki w Limanowej do parafii Matki Bożej Bolesnej. Pożegnanie ks. Sylwestra będzie we środę w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej podczas Mszy św. o godz. 18.30. Księdzu Sylwestrowi dziękujemy za gorliwą i pełną inicjatyw posługę duszpasterską, którą pełnił przez 4 lata w naszej parafii.

Jednocześnie informujemy, że do naszej parafii przychodzi do pomocy duszpasterskiej ks. dr Jacek Soprych po studiach na UKSW w Warszawie.

6. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Łukasz Bartosik. Polecajmy go w modlitwie Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…