XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015 r.

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory na godz. 18.00.

2. We wtorek o godz. 8.00 w górnym kościele będzie Msza się na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, zaś dla XX LO i Gimnazjum nr 7 w Tarnowie o godz. 9.00.

3. Od wtorku do piątku w budynku Domu Katechetycznego w godzinach od 14.00-17.00 będą miały miejsce zapisy dzieci na Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawczą prowadzoną przez Caritas parafii i Diecezji Tarnowskiej. Do opieki nad dziećmi i pomocy w nauce zapraszamy chętnych wolontariuszy, młodzież i starszych, szczególnie nauczycieli. W tej sprawie prosimy o kontakt z księżmi.

4. W roku szkolnym w dni powszednie w naszym kościele Msze święte będą odprawiane: rano o godz. 7.00 i 8.00 i wieczorem jak zwykle o godz. 18.30. Kancelaria parafialna będzie czynna rano od godz. 8.30 – 9.30 i popołudniu od godz. 17.30 – 18.15. Od następnego tygodnia we wtorki od 18.15 dyżur w kancelarii będzie pełnił radca prawny, z którego doradztwa możemy skorzystać nieodpłatnie.

5. Za tydzień w niedzielę Msza św. o godz. 9.00 będzie z kazaniem dla dzieci. W naszej parafii powstaje schola dziecięca, która będzie śpiewać na niedzielnych Mszach z udziałem dzieci o godz. 9.00. W związku z tym serdecznie zapraszamy chętne do śpiewania dzieci na pierwszą próbę  która odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16.30 w dolnym  kościele.

6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. Nowennę i Mszę świętą poprowadzi ks. Piotr Skraba. Mszą św. pożegnamy ks. Piotra, który udaje się na misje do Czadu. Po Mszy św. dla chętnych będzie spotkanie z misjonarzem. Dziś, jak to tydzień temu informowaliśmy, po Mszach św.  możemy złożyć datek do puszki, z przeznaczeniem na dzieło misyjne, którego podejmie się ks. Piotr w Afryce.

7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30. Po Mszy wieczornej o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

8. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. W tym dniu od godz. 16.00 będzie spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00. Mszą św. o godz. 18.30 rozpoczniemy kolejny rok spotkań z Pismem świętym według metody lectio divina. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi ks. dr hab. Piotr Łabuda. Po Mszy św. wyjątkowo we wrześniu nie będzie spotkania z Biblią. Regularne spotkania rozpoczniemy w pierwszy piątek października o godz. 19.30. Na Mszę św. na najbliższy piątek zapraszamy stałych uczestników spotkań z Biblią i wszystkich chętnych.

9. W pierwszą sobotę zapraszamy na godz. 19.30 na Apel Jasnogórski. Przynosimy lampiony.

10. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania grup z parafii: lektorzy we środę o 19.30, ministranci w sobotę o godz. 9.00 i DSM w sobotę o godz. 10.00.

11. Dziękujemy serdecznie za włączenie się w Akcję pt. „Tornister pełen uśmiechu”. Zebraliśmy 1800 zł.

12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” jest załączona płyta audio z nagraną książką Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”, która należy do klasyki lektur duchownych.

13. Dzieciom i młodzieży uczącej się życzymy dobrego roku szkolnego.