Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2015 r.

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory Eucharystyczne na godz. 17.45.

2. We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Głównej Patronki diecezji. W tym dniu rozpocznie się Tygodniowy Odpust w Parafii Katedralnej w Tarnowie. Nasza parafia zaproszona jest na piątek na Mszę św. na godz. 18.00. Szczegółowe informacje Tygodnia Maryjnego są zamieszczone w gablocie.

3. Spotkanie dla rodziców i dzieci z II klasy szkoły podstawowej odbędzie się w następnym tygodniu, o czym jeszcze dokładnie poinformujemy.

4. Od najbliższego wtorku w kancelarii parafialnej czynny będzie punkt porad prawnych, w godzinach od 18.15-19.15.

5. W poniedziałki i środy o godz. 18.00 w domu katechetycznym odbywają się zajęcia z fitness dla pań. Chętne osoby mogą się zapisać. Dla dzieci i młodzieży organizowane są zajęcia nauki gry na pianinie. Chętnych  prosimy zgłaszać w kancelarii i zakrystii.

6. We czwartek w dolnym kościele o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie dla gimnazjalistów wraz z rodzicami. Prosimy rodziców o niezawodne przybycie z młodzieżą.

7. Za tydzień składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

8. Zarząd Stowarzyszenia „Ad Maximam”, które działa przy naszej parafii informuje, że w ramach budżetu obywtelskiego na rok 2016 można głosować na projekt: ZWROT – Zdrowie w Naszych Rękach – Odpowiedzialny Tarnowianin.  Projekt przewiduje warsztaty dla seniorów i młodzieży  w zakresie profilaktyki zdrowotnej; szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, porady prawne nakierowane na prawa pacjenta. W przyszłą niedziele będziemy zbierać podpisy pod tym projektem, w związku z tym osoby zainteresowane prosimy o przygotowanie nr PESEL.

9. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych przy wyjściu z kościoła.