Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2015 r.

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na Nieszpory niedzielne.

2. We środę w dolnym kościele odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów wraz z rodzicami o godz. 19.15.

3. We czwartek rozpocznie się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 17.45. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Prosimy poszczególne grupy parafialne o wpisanie się do grafiku na prowadzenie różańca. Odmawiając różaniec możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do tego, aby na nabożeństwie różańcowym w swoim dogodnym czasie chociaż raz była każda rodzina z naszej parafii. Dzieci zachęcamy do tworzenia okolicznościowej dekoracji-tablicę. We czwartek po nabożeństwie różańcowym będzie zmiana intencji Kół Koronkowych.

4. W pierwszy piątek udamy się do chorych w godzinach rannych. Ks. Marcin odwiedzi chorych po południu. Od godz. 16.00 będzie spowiedź.
O godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię.

5. W sobotę 3 października organizujemy wyjazd na ognisko do Błonia dla Liturgicznej Służby Ołtarza, DSM, scholi oraz wszystkich chętnych spośród dzieci i młodzieży. Swój udział można zgłosić od dziś po Mszy świętej – do czwartku włącznie. Szczegółowe informacje będą podawane przy zapisie.

Także w sobotę 3 X 2015 roku w Tarnowie odbędzie się spotkanie z ks.  prof. Dariuszem Oko, organizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich  Diecezji Tarnowskiej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą sprawowaną w kościele bł. Karoliny o godz. 9.00. Po Mszy świętej będzie wykład pt. ,,Gender jako zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny”.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 19.30. przynosimy lampiony.

6. Za tydzień w niedzielę będą rozprowadzane przez Caritas „Chlebki miłosierdzia”. Zebrane fundusze z tej akcji będą przeznaczone dla najuboższych i niedożywionych dzieci.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego” i czasopism dla dzieci.