Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2015 r.

1. W październiku nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedzielę o godz. 17.45. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Dzieci zachęcamy do tworzenia okolicznościowej dekoracji-tablicę.

2. Dziś członkowie Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Umowna ofiara wynosi 5 zł. Zebrane ofiary przeznaczone będą na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach.

3. Dziś odbędzie się procesja różańcowa w parafii na Burku., Rozpoczęcie o godz. 19.00 w nowym kościele a zakończenie w starym sanktuarium. Uczestnicy proszeni są o zabranie lampionów.

4. We wtorki w kancelarii parafialnej w godzinach od 18.15-19.00 przyjmuje nieodpłatnie radca prawny.

5. We środę przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Po nabożeństwie różańcowym będą zmianki tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

6. We czwartek o godz. 19.30 odbędą się spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania.

7. Za tydzień w niedzielę 5 października będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość odpustową, w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego. Kazania w tym dniu wygłosi Ksiądz Wicedyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie – ks. Piotr Pasek. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00, po której będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. Do odpustu parafialnego przygotujmy się duchowo przez sakrament pokuty. W dniu odpustu członkowie Stowarzyszenia z naszej parafii „Ad maximam” będą przy stoliku-straganie sprzedawali słodycze dla dzieci, świeczniki z kamienia, witrażyki  z patronem parafii oraz miesięcznik „Od Słowa do życia”.

8. Za dwa tygodnie w niedzielę 18 października Wydawnictwo Copernicus Center Press z Krakowa zapowiedziało premierę książki ks. prof. Michała Hellera pt. “Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie”. Jest to drugi tom homilii wygłoszonych przez Księdza Profesora w naszym kościele.

9. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych.