Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2015 r. Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana Kolbe

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w niedziele o godz. 17.45, natomiast w dni powszednie o 17.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Cieszymy się, że dzieci tworzą okolicznościową dekorację-tablicę.

2. We środę z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Klubu Inteligencji Katolickiej, Rynek 24, ks. prof. Michał Drożdż o godz. 18.00 odprawi Mszę św. i wygłosi wykład: Dialog międzykulturowy w kontekście wychowania.

3. Z soboty na niedzielę z 17 na 18 października nasza parafia jest zaproszona na czuwanie do kościoła św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie na godz. 24.00. Wspólne wyjście dla chętnych będzie w sobotę sprzed kościoła o godz. 23.15.

4. Za tydzień w niedzielę 18 października Wydawnictwo Copernicus Center Press z Krakowa zaprasza na premierę książki ks. prof. Michała Hellera pt. “Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie”. Jest to drugi tom homilii wygłoszonych przez Księdza Profesora w naszym kościele. Premiera książki rozpocznie w Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Po południu w naszym kościele o godz. 17.00 będzie koncert muzyki sakralnej. Wystąpią: Alicja Płonka –   sopran, Jan Michalak –   bas, baryton, Wiesław Kaczor –  organy. Serdecznie zapraszamy.

5. Po Mszy św. członkowie Stowarzyszenia z naszej parafii „Ad maximam” będą przy stoliku-straganie sprzedawali słodycze dla dzieci, świeczniki z kamienia, witrażyki z patronem parafii oraz miesięcznik „Od Słowa do życia”.