XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2015 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne Kościoła. W ciągu tego tygodnia zwłaszcza podczas nabożeństw różańcowych będziemy się modlić w intencji misji. Dziękujemy dzieciom za wytrwałe uczestnictwo w różańcu i tworzenie okolicznościowej dekoracji.

2. Dziś Wydawnictwo Copernicus Center Press z Krakowa zaprasza na premierę książki ks. prof. Michała Hellera pt. “Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie”. Jest to drugi tom homilii wygłoszonych przez Księdza Profesora w naszym kościele. Premiera książki rozpoczyna Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie. Po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie autorskie z ks. Profesorem w budynku katechetycznym przy parafii.

W Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy ponadto:
– we wtorek na godz. 19.00 do Biblioteki Publicznej „Galeria niebieska” przy ul. Krakowska 4,  na wernisaż wystawy malarskiej Małgorzaty, Andrzeja i Magdaleny Trybulskich – „Śladami Boga po Ziemi Świętej”;
– w piątek na 10.30 do Klubu Twórczego Seniora w naszym domu katechetycznym na wernisaż wystawy plastycznej „Kapliczki”
– a w niedzielę będzie w naszym kościele od rana do godz. 13.00 wystawa ikon pisanych przez członków Twórczego Klubu Seniora naszej parafii.

3. Dziś Po południu w naszym kościele o godz. 17.00 będzie koncert muzyki sakralnej. Wystąpi znana tarnowska solistka Alicja Płonka – sopran. Kunszt wokalny kształciła we Włoszech i Niemczech u największych pedagogów scen światowych. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki w Warszawie i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego we Włoszech. W 1998 r. komisja włoska przyznała jej prestiżową Międzynarodową Nagrodę im. Fra Angelico w Rzymie, Nagrodę dla Świata Sztuki. Koncertuje w Polsce i za granicą u boku znakomitych artystów scen operowych. Nagrała 5 płyt kompaktowych z klasyką wokalną.
Obok pani Alicji wystąpi Jan Michalak – bas, baryton, akompaniament organowy – Wiesław Kaczor. Artyści wystąpią w koncert pt.: „Miłosierdzie Boże w muzyce i pieśni”. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać folder z programem koncertu. Więcej szczegółów na temat koncertu i całego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej znajduje się w gablocie na zewnątrz. Na koncert bardzo serdecznie zapraszamy.
Dziś z uwagi na koncert nabożeństwo różańcowe będzie odprawione wyjątkowo wcześniej – o godz. 16.30 w dolnym kościele!

4. Przypominamy, że co tydzień we wtorek w godzinach od 18.15-19.15 w kancelarii możemy skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych.

5. We czwartek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

6. Z uwagi na odpust parafialny i dzisiejszą promocję książki ks. prof. Michała Hellera, w następną niedzielę przed kościołem będziemy mogli złożyć dowolny datek na fundusz stypendialny fundacji „Nowego Tysiąclecia” z okazji Dnia Papieskiego. Fundacja ta przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast.

7. Na stoliku możemy zabrać kartki na wypominki. Są także czasopisma katolickie, jak również książeczka z czytaniami mszalnymi na miesiąc październik – „Od Słowa do życia”.