XXX Niedziela Zwykła – 25 października 2015 r.

1. W tym tygodniu w sobotę zakończą się nabożeństwa różańcowe. Dzień wcześniej w piątek zapraszamy wszystkie dzieci, które tworzyły różańcową dekorację, które zamieściły na niej choćby jeden ślad swojego uczestnictwa. Po nabożeństwie przewidziana jest dla dzieci mała niespodzianka. W ostatnich dniach października zapraszamy do udziału w różańcu dzieci z rodzicami, dzieci komunijne i młodzież z gimnazjum.

2. Dziś po południu odbędzie się w naszym kościele o godz. 15.00 Msza święta z okazji 480 rocznicy powstania Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej.

3. Przed ołtarzem znajdują się ikony pisane przez członków Twórczego Klubu Seniora naszej parafii. Dziś Wystawa Ikon w naszym kościele od 6.00-13.00.

4. Zapraszamy na ciekawy wernisaż wystawy malarskiej Małgorzaty, Andrzeja i Magdaleny Trybulskich – „Śladami Boga po Ziemi Świętej” do Biblioteki Publicznej „Galeria niebieska” przy ul. Krakowska 4.

5. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Po południu na cmentarzach Tarnowa obędą się nabożeństwa za zmarłych połączone z procesją. Na Starym Cmentarzu o godz. 14.00 będzie Msza św. a następnie o 15.00 procesja i modlitwy za zmarłych. Na cmentarzu w Mościcach Msza święta i procesja o godz. 14.00. Na cmentarzu w Tarnowie-Krzyżu Msza święta i procesja o godz. 14.00. Po południu w naszym kościele wypominki i różaniec o godz. 17.45. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Stąd też przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi podczas Mszy świętych w dni powszednie. We czwartek, piątek i sobotę spowiedź będzie od godz. 17.00.

6. Na stoliku obok zakrystii są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. W zakrystii i kancelarii możemy nabyć książki z kazaniami ks. prof. M. Hellera: „10.30 u Maksymiliana” oraz „Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie”.