XXXIV Niedziela Zwykła – 22 listopada 2015 r. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy rok kościelny. Dziś za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi przed Najświętszym Sakramentem możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom, lektorom i ceremoniarzom z naszej parafii gratulujemy pełnienia zaszczytnej funkcji, dziękujemy im i ich rodzinom za zaangażowanie w liturgię Kościoła. Jednocześnie zapraszamy kolejnych chłopców od II klasy szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.

Dziś także przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w śpiew i muzykę w naszym kościele – organiście, psałterzystom i scholi dziecięcej
i młodzieżowej dziękujemy za posługę śpiewu. Przy tej okazji zapraszamy chętnych do włączenia się w śpiew psalmów czy też w scholi.

Schola młodzieżowa ma próby we czwartki – o godz. 18.30 (dolny kościół).
Schola dziecięca w piątki – o godz. 16.30 (dolny kościół).

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.

3. Dziś o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych.

4. Niech na naszym świątecznym stole nie zabraknie lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.