I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2015 r.

1. W dni powszednie w Adwencie będzie odprawiana Msza święta roratnia o godz. 18.30. Zachęcamy wszystkich do liczniejszego udziału. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, dzieci komunijne, ze świetlicy parafialnej i młodzież gimnazjalną, do których będą kierowane krótkie kazania według programu przygotowanego przez Wydawnictwo „Małego Gościa Niedzielnego”. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. W zakrystii możemy nabyć w cenie 8 zł (takie, jak są przed ołtarzem). Również przed Mszą świętą roratnią będzie można pobrać przygotowane zapasowe lampiony.

2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana oraz w intencjach Mszy św. zbiorowej rozpocznie się o godz. 17.45. Po nowennie zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. W tym dniu o 19.30 będzie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na plebani.

3. We czwartek o godz. 17.30 będzie „Godzina święta” połączona z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Zapraszamy Koła Koronkowe. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będą spotkania w grupach dla młodzieży gimnazjalnej z klas pierwszych, drugich i trzecich.

4. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Ksiądz Marcin uda się do po południu. Od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 17.00.  Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia. W I piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.

O godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię.

5. W sobotę o godz. 15.00 w domu katechetycznym zostanie zorganizowany „Święty Mikołaj” dla dzieci i młodzieży z naszej parafii: dla służby liturgicznej (ministrantów i lektorów), Dziewczęcej Służby Maryjnej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dla zaangażowanych w scholę, śpiew psalmów i czytania w naszym kościele. Spotkanie ze św. Mikołajem chcemy zorganizować także dla szerszego grona dzieci spoza grup parafialnych, dlatego prosimy zainteresowanych rodziców – którzy zechcą, aby ich dzieci otrzymały w tym czasie prezent od św. Mikołaja – o wcześniejszy kontakt z księżmi w zakrystii lub kancelarii.
Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu przypada także I sobota miesiąca, dlatego też w tym dniu na godz. 19.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski, podczas którego odśpiewamy hymn ku czci Bogurodzicy – Akathistos przygotowany przez scholę parafialną.

7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.