Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2015 r.

1. Dziękujemy rodzicom za zainteresowanie się roratami, w których uczestniczą dzieci. Zapraszamy dzieci i starszych na tę formę adwentowego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego w dni powszednie do kościoła na godz. 18.30. Podczas Mszy św. kierowane jest do dzieci krótkie kazanie. Dzieci  prosimy by przynosiły lampiony.

2. Przed kościołem można nabyć kartki świąteczne wykonane ręcznie. Dochód z kartek przeznaczony będzie na działania podejmowane dla dzieci ze świetlicy. Umowna ofiara za kartkę wynosi 5 zł. W tej samej umownej cenie możemy nabywać przed kościołem małe świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Są także duże świece w umownej cenie 12 zł. W zakrystii są opłatki na stół wigilijny.

3. Dziś o godz. 18.00 będą Nieszpory. Zapraszamy.

4. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą celebrowane o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.30. Ponieważ 8 grudnia rozpoczyna się w Kościele Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka, po Mszy św. o godz. 18.30 będzie uroczyście poświęcony obraz Pana Jezusa Miłosiernego, namalowany za zamówienie, który zostanie umieszczony na ścianie przed kaplicą Matki Bożej.

5. W tym tygodniu:
– we środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.45. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas;
– we czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci z II klas szkoły podstawowej na spotkanie z rodzicami do domu katechetycznego.
– w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

6. Informujemy, że dnia 27 grudnia w niedzielę w Święto Najświętszej Rodziny podczas Mszy św. o godz. 12.00, organizujemy w naszej parafii Jubileusz Małżeństw, które w tym roku obchodzą rocznicę swojego ślubu począwszy od 5-lecia, co pięć lat, do 60-lecia. W niedługim czasie do tych rodzin zostaną podane stosowne zaproszenia. Gdyby inne małżeństwa nie z naszej parafii chciały się włączyć w ten jubileusz – to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

7. Z piątku na sobotę Siostry Urszulanki organizują adwentowe czuwanie nocne dla młodzieży. Zapraszamy młodzież ze szkoły gimnazjalnej i starszą. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Szczegóły na afiszu.

8. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. W tym roku zakupione zostały organy do dolnego kościoła, wykonane zostały dodatkowe siedzenia w prezbiterium dla służby liturgicznej. Po 30 latach wymieniane są sukcesywnie ornaty. Do tej pory zakupionych zostało 40 ornatów w czterech różnych kolorach. Przy tej okazji dziękujemy bardzo za wszelkie ofiary, także za te indywidualne.

9. W niedzielę za tydzień w domu katechetycznym stowarzyszenie „Ad maximam” organizuje kiermasz adwentowy, na którym będziemy mogli zakupić m. in. kartki świąteczne, stroiki i inne ozdoby i wypieki świąteczne. Będzie to także dzień otwarty Twórczego Klubu Seniora.

10. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką, a w zakrystii książkę – drugi tom kazań ks. prof. M. Hellera.